התוכניות שלנו

ספיישל אולימפיקס מציעה מגוון רחב של פעילויות, תכניות ואירועי ספורט ליחידים ולקבוצות, ומספקת לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית הזדמנות ייחודית להשתתף באימונים מעצימים ובתחרויות מעוררות השראה.

החזון שלנו – כל אחד יכול

ארגון ספיישל אולימפיקס העולמי הציב בפניו כמשימה עיקרית לחשוף לעולם את היכולות האדירים הטמונים באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ובכך להביא לידי שילובם בחברה.

ספורטאי צעיר

תכנית ספורט ומשחק ייחודית לילדים בגילאי 3 עד 8 הלומדים בגנים ובבתי הספר של מסגרות החינוך המיוחד. התכנית שמה דגש על פעילויות כיף המפתחות מיומנויות מוטוריות ומסייעות ברכישת ביטחון עצמי ופיתוח כישורים חברתיים. במסגרת התכנית נחשפים הספורטאים הצעירים ובני משפחותיהם לחשיבות ניהול אורח חיים בריא, נהנים ומשתתפים בפעילויות ספורט ומשחק, מחזקים את הביטחון העצמי, ומתאמנים לקראת אירועי ספיישל אולימפיקס העולמיים.

תכניות נוער בבתי ספר

תכניות הנוער של ספיישל אולימפיקס משלבות בין תלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולתלמידים ללא מוגבלות, ובכך מאפשרות הזדמנות לפעילות ספורטיבית משותפת. תוך כדי קידום שוויון וקבלה, צעירים מכל היכולות מקבלים הזדמנות לגלות את המנהיג שבהם, למצוא את קולם, ולהוביל מסר של כבוד הדדי והכלת השונה בקהילתם.

Unified תכנית

עוסקת בקידום 'הכלה ושילוב' באמצעות פעילויות Unified תכנית ספורט, אימונים, ותחרויות בהם משתתפים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנשים ללא מוגבלות. ניסיוננו רב השנים מלמד כי ספורט משותף הינו אמצעי מרכזי להפרחת דעות קדומות, שינוי עמדות כלפי בעלי מוגבלויות, ומהווה דרך מהירה וחיובית ליצירת חברויות והבנה.

תכנית ספורטאי בריא

למרות האמונה המוטעית כי אנשים עם מוגבלויות שכליות מקבלים טיפול רפואי טוב יותר מאחרים, המציאות מוכיחה אחרת ואף במקרים מסוימים מראה שהם לעיטים טיפול רפואי בכלל. ספיישל אולימפיקס הוא ארגון הבריאות הציבורי הגדול בעולם לאנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. במסגרת פעילות הארגון אנו מעניקים בדיקות בריאות ללא תשלום ומחנכים את ספורטאינו לשמור על תזונה נכונה, אורח חיים בריא ושמירה על כושר גופני.

תוכנית משפחות

ארגון ספיישל אולימפיקס רואה במשפחות משאב אנושי ומנוע חשוב ביותר כגורם המחזק ומעודד את הספורטאים שלנו. "תוכנית המשפחות" יוצרת רשת תמיכה חברתית לספורטאים ולמשפחות הן כמתנדבים והן בגיוס כספים. ספיישל אולימפיקס ישראל הינו חלק מארגון עולמי הרואה בהרחבת הפעילות בכל חלקי הארץ, תנאי הכרחי וחשוב לקיומו של הארגון. הארגון העולמי רואה ב"תוכנית המשפחות" תוכנית הכרחית לקידום מטרותיו. הרחבת "תוכנית המשפחות " בכל חלקי הארץ , תייצר כוח הורים המניע ותומך בפעילויות ספיישל אולימפיקס באופן שוטף.

רכזת תוכנית משפחות ישראל,

טלי קורנהאוזר

ניתן ליצור קשר במייל.

Taliloot@gmail.com

החזון שלנו – כל אחד יכול

ארגון ספיישל אולימפיקס העולמי הציב בפניו כמשימה עיקרית לחשוף לעולם את היכולות האדירים הטמונים באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ובכך להביא לידי שילובם בחברה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות