התוכניות שלנו

הצטרפו אלינו

ספיישל אולימפיקס מאמינה שכל אדם יכול, אם רק ניתן לו את הכלים הנכונים, נאמין בו ונדחוף אותו קדימה. זה המסר שאנו מפיצים ברחבי העולם, הן במהלך הפעילות והן באירועי הספורט שלנו. הארגון הינו בית ספורטיבי לילדים ולמבוגרים, במסגרתו ניתנת להם אפשרות לפתח כושר גופני, להפגין אומץ ושמחת חיים, לאמץ אורח חיים בריא, ולקחת חלק בקהילה תומכת ומשלבת. הארגון מחנך אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית לשאוף למיצוי הכישורים שניתנו להם כספורטאים, ומספק חוויות חינוכיות עבור המאמנים, המתנדבים והמורים על מנת לשפר את .הידע והיכולות המקצועיות שלהם.

ספורטאי צעיר
תכנית ספורט ומשחק ייחודית לילדים בגילאי 3 עד 8 הלומדים בגנים ובבתי הספר של מסגרות החינוך המיוחד. התכנית שמה דגש על פעילויות כיף המפתחות מיומנויות מוטוריות ומסייעות ברכישת ביטחון עצמי ופיתוח כישורים חברתיים. במסגרת התכנית נחשפים הספורטאים הצעירים ובני משפחותיהם לחשיבות ניהול אורח חיים בריא, נהנים ומשתתפים בפעילויות ספורט ומשחק, מחזקים את הביטחון העצמי, ומתאמנים לקראת אירועי ספיישל אולימפיקס העולמיים.
 
ozedf
517b59ff-4a4b-4f1b-ba3b-9d2bfa351752
תכניות נוער בבתי ספר
תכניות הנוער של ספיישל אולימפיקס משלבות בין תלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולתלמידים ללא מוגבלות, ובכך מאפשרות הזדמנות לפעילות ספורטיבית משותפת. תוך כדי קידום שוויון וקבלה, צעירים מכל היכולות מקבלים הזדמנות לגלות את המנהיג שבהם, למצוא את קולם, ולהוביל מסר של כבוד הדדי והכלת השונה בקהילתם.
תכנית Unified

עוסקת בקידום 'הכלה ושילוב' באמצעות פעילויות Unified תכנית ספורט, אימונים, ותחרויות בהם משתתפים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנשים ללא מוגבלות. ניסיוננו רב השנים מלמד כי ספורט משותף הינו אמצעי מרכזי להפרחת דעות קדומות, שינוי עמדות כלפי בעלי מוגבלויות, ומהווה דרך מהירה וחיובית ליצירת חברויות והבנה.

84a0f801-3c01-47f1-a697-3875ae73ca7c (2)
rbthdr
תכנית ספורטאי בריא

למרות האמונה המוטעית כי אנשים עם מוגבלויות שכליות מקבלים טיפול רפואי טוב יותר מאחרים, המציאות מוכיחה אחרת ואף במקרים מסוימים מראה שהם לעיטים טיפול רפואי בכלל. ספיישל אולימפיקס הוא ארגון הבריאות הציבורי הגדול בעולם לאנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. במסגרת פעילות הארגון אנו מעניקים בדיקות בריאות ללא תשלום ומחנכים את ספורטאינו לשמור על תזונה נכונה, אורח חיים בריא ושמירה על כושר גופני.

 

״ כאשר אתה יושב בקהל של משחק של ספיישל אולימפיקס וצופה בשמחה הטהורה על פרצופים - לא רק של הספורטאים, אבל יותר מכריע גם בקרב הצופים - אתה מתחיל להבין שיש הרבה יותר בעבודה מאשר תחרות ספורטיבית בלבד. מצד אחד, זהו סיפור של שנים של טרגדיה שהופכת לשמחה טהורה, מונעת על ידי היופי של מאמץ טהור. אבל בה בעת, מדובר בהצהרה עמוקה של הכללה ושילוב - שכולם חשובים, כולם נחשבים, שיש ערך לחיים שלנו, ושלכל אדם יש ערך.״​

שינוי גודל גופנים
ניגודיות