עדכונים נובמבר 2023

Facebook
LinkedIn
Email
החברה הישראלית בימים אלה נמצאת בימי לחימה מלווים בכאב גדול על אובדן של יקירנו, חברים, קרובים ומשפחה. ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל שותף לכאב והצער הגדול יחד עם מציאות של אי ודאות שנכפתה על עתיד הפעילות בטווח הקרוב בדומה לשאר גופי הספורט אנו מסתכלים בבהירות הלאה ומתרכזים בלתמוך באגודות, במאמנים, בספורטאים ובמשפחות.

תוכן עניינים

בעקבות המצב המורכב והמלחמה שנפקעת באזורנו אנו בימים אלו בוחנים את אופן התצורה העתידי של המשך הפעילות.  ספיישל אולימפיקס ישראל פה עבור האגודות ומועדוני הספורט , הספורטאים ומשפחותיהם.

יחד עם גופי הספורט הגדולים במדינת ישראל נוציא כל חודש פעילויות זום משותפות הכוללות:

 • הרצאות וטיפים לניהול ושיווק תחת משבר עבור מנהלי האגודות ומאמנים.
 • אימונים בזום
 • מרחבים מחזקים לשיתוף הספורטאים עם בעלי מקצוע שונים 
 •  פגישות זום למשפחות לתמיכה 
 • פעילויות מצומצמות באזורים ברחבי הארץ תחת הנחיות פקע"ר.

חודש נובמבר הרצאות ופעילות

במהלך חודש נובמבר יתקיימו הרצאות בזום הפונות  למנכ"לים, מנהלי אגודות ועמותות ספורט ומאמנים. יש להירשם מראש בקישור המצורף להרצאות אלה עקב הביקוש הגבוה:

9.11- ניהול בזמן משבר – עו"ד יוסי שרעבי, יו"ר קבוצת אינטלקט. כיהן בעברו כמנכ"ל משרד התרבות והספורט, מנכ"ל התאחדות לכדורגל. הרשמה להרצאה


12.11- ספורט בזמן חרום – רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים. כיהן כיו"ר איגוד טניס שולחן בישראל ואלוף ישראל. הרשמה להרצאה


15.11- מסאי דגו – מאמן מכבי חיפה. להרשמה להרצאה

חמ"ל ייעודי למען הקהילה

החמ"ל יתן מענה למשפחות וספורטאים בתחומים הבאים:

 • למשפחות וספורטאים אשר פונו מהדרום / מהצפון ונזקקים לעזרה בתחומים הבאים:
  ציוד / דירות למפונים/ טיפולי נפש שונים ומחזקים,
 • עבור כלל הקהילה:
  תמיכה באימונים/ מרחבים מחזקים בזום/תמיכה נפשית בשיתוף גורמים מקצועיים. חמ"ל ספיישל אולימפיקס.

ליגת "שווים בכדורגל"

לאחר דיונים להבטחת המשאבים להמשך קיום הפעילות תחת הנחיות פקע"ר מול משרד הספורט אנו נאלצים לעדכן כי המשאבים אשר הובטחו נעצרים ולכן לא נותר לנו אלא לעדכן כי אנו עוצרים את פעילות הליגה ומתרכזים בהקמת מתווה חדש  ליום שלאחר הלחימה.

הדליקו את לפיד ספיישל אולימפיקס - שנה למשחקים הלאומיים

בשבועות הקרובים אנחנו מזמינים הספורטאים באגודות השונות לעלות תמונה שלכם  מחזיקים את לפיד ספיישל אולימפיקס. הלפיד מסמל את האש האולימפית הקיימת בליבו של כל ספורטאי,  יחד מחזקים את הקהילה ומזכירים שאנחנו לא לבד, האש האולימפית מחזקת ומחברת בין כולנו. תייגו אותנו כדי שנוכל לשתף לכל קהילת ספיישל אולימפיקס בישראל ומחוצה לה. 

למה יוגה דווקא עכשיו? הזמנה אישית לתרגול הנפש

בשבועיים האחרונים הכנסנו אל מערכת השעות בזום תרגולי יוגה. פעם/ פעמיים בשבוע בה אנו מעניקים ללא תשלום שיעור יוגה. היוגה שאנו מעבירים היא האטה יוגה. האטה יוגה היא אחד מיני רבים בזרמים של היוגה. האטה יוגה שמה דגש גם תרגילי נשימה, טיהור הגוף ומדיטציה, במטרה להשקיט את האנרגיה מסביב לגוף וליצור ריכוז וחיבור בין הנשימה לתנועה. בימים בהם ישנה חוסר וודאות בגלל המצב הקיים בארץ אנו מוצאים את היוגה כמו גם את הספורט כדרך לאיזון גוף וחיבור עם הנפש. במהלך תרגול האטה יוגה אנו מייצרים אנרגיה הנקראת בשפה הסנסקריט פראנה = אנרגיית החיים ממנה מורכב השדה הקוונטי= החלקיקים והאטומים המייצרים חומר במרחב. בהתרכזות עמוקה נוכל להרגיש את הפראנה מיוצרת בגוף ולהניע אותה בין האסנות במהלך התרגול. בימים אלו של לחימה כאשר המחשבות שלנו רצות בראשנו יחד עם תחושות של פחדים,לחצים וחרדה אנו חשים באי וודאות ולעיתים אף בחוסר אונים כלפי חוסר השליטה במציאות. החדשות המסעירות הם שלעולם לא היה לנו שליטה במציאות גם כאשר הרגשנו שליטה זו הייתה אשלייה של תחושות ולמעשה אי וודאות הוא אולי הדבר היחיד הקבוע ואינו משתנה. להלן סיפור זן (זרם בודהיזם) יפני על כוחה של המחשבה:           

לוחם יפני גדול בשם נוֹבּוּנַאגַה החליט לתקוף את האויב

למרות שהיה לו רק עשירית ממספר האנשים שהיה לאויב שמולו.

הוא ידע שינצח אך חייליו היו בספק. בדרכו עצר במקדש ‘שינטו’ ואמר לאנשיו:

"לאחר שאבקר במקדש אטיל מטבע –

אם יצא ‘עץ’, אנחנו ננצח, ואם יצא ‘פלי’, אנחנו נפסיד. אנחנו בידי הגורל."

נובוגאנה נכנס למקדש והתפלל חרישית. כשיצא, הטיל מטבע וזה נפל כשצד ‘עץ’ גלוי לעיני כל.

חייליו היו כל כך שמחים ולהוטים להילחם עד שניצחו את הקרב בקלות.

"אף אחד לא יכול לשנות את יד הגורל", אמר לו אחד המלווים שלו לאחר הקרב.

"אכן כך" אמר נובוגאנה, בהציגו למלווה את המטבע עם ‘עץ’ משני צידיו.

פינת הספורטאי

"ספורט מאזן אותי. זה אי של שפיות בכל התקופה האחרונה" נועם גבע ספורטאי ספיישל אולימפיקס

ראיון עם נעם גבע, ספורטאי בענף האתלטיקה  שעבר בזמן המלחמה מכישורית לתל אביב והמשיך לעשות ספורט באמצעות שירות שליחת מאמנים  המספקת ספיישל אולימפיקס ישראל במלחמה.  נעם פנה לספיישל אולימפיקס, באמצעות טופס שמילא לחמ"ל של ספיישל אולימפיקס. נועם ספורטאי בספיישל כבר שבע שנים, גר בכישורית עוסק במגוון ענפי ספורט בניהם, מכשיר חתירה, שחיה, הרמת משקולות, רכיבה על סוסים, אופני טנדם, "ממש בנוי לתלפיות" אומר נועם. נועם מספר שעבר לבית הוריו בעקבות תקופה מבולבלת  של חוסר וודאות, "בהתחלה חשבתי שזה יהיה רק שבוע. אבל זה יותר זמן. " "אני מנסה להיות אופטימי כמה שאפשר ובמלחמה קשה לי לשמור על אופטימיות".

 איך הספורט עוזר לך לשמור על אופטימיות? "הספורט עושה לי כיף מאוד. שוכחים מהצרות האחרות "פאוזה". ספורט מאזן אותי, זה אי של שפיות בכל התקופה האחרונה ,הכי כאב לי שאני  לא יכול לשחות".אמא של נועם, נוגה סיפרה לנו על הקושי שנגרם כתוצאה מתנודות בשגרה אליה נועם היה רגיל: " נעם היה במצב של חוסר וודאות גדולה בגלל שבירת השגרה. לאנשים כמו נעם שמירת השגרה היא קריטית פי 10 מאשר לאנשים רגילים. זה מייצר תחושת ודאות. המלחמה יצרה מצב של אי ודאות גדולה. וזה יצר קושי גדול מאוד ,נועם כל הזמן שאל "מתי אני חוזר לכישורית".  והמשפט שייצר לו הכי הרבה קושי היה "עד יומיים אחרי הפסקת אש" ואיך שהוא היה שומע ברדיו הפסקת אש הוא היה קופץ ואומר מחר אני  אני יכול לחזור? כי כשאומרים לו משפטים כוללניים כמו "אחר כך" או " כשהמצב יהיה יותר טוב" זה משאיר אותו באי וודאות. הוא צריך שיגידו לו משפטים כמו "ביום רביעי בשמונה וחצי" וחשוב לו דברים ברורים חד משמעותיים וקונקרטים ועכשיויים. לנועם אי וודאות גרמה לטלטלה גדולה. ברגע שהתחברנו לאורית רכזת האתלטיקה של ספיישל אולימפיקס והיה לו אימונים קבועים, יצרנו וודאות, הוא ידע שפעמיים בשבוע יש לנו אימון, הוא ציפה לכך וזה יצר לו מתווה של שגרה והתמקדות בכאן ועכשיו וזה מה ששומר על הבריאות שלו. ניכר לראות כי אחרי אימון עם אורית מטעין לו את החיים. אחרי אימון נועם מצליח להתרכז גם בקריאת ספרים ופעולות שקטות. רכזת ענף האתלטיקה אורית שריה מספרת על האימונים עם נועם "שמחתי על ההזדמנות שניתנה לי לגרום לנועם באמצעות הספורט לוודאות, להתחזקות, למפגש אנושי ולאופטימיות"

אתר ספיישל שלי כאן בשבילכם!

על אתר ספיישל שלי כבר שמעתם? הכנסו עכשיו ולמדו איך לשמור על הבריאות שלכם, ואפילו איך ניתן להתמודד בתקופות משבר ומצבי לחץ. 
באתר ג׳ימי מסביר במגוון סרטונים על נושאים חשובים שיעזרו לכם לחיות חיים בריאים יותר! 

טעימה מהמרחבים המחזקים של חודש אוקטובר

מפגש עם יעקב טומרקין, מדליסט אולימפי בהרצאה מרתקת לספורטאי ספיישל אולימפיקס.

בהרצאה של השחיין האולימפי במהלך חודש אוקטובר העלתה נעה תירוש , שחיינית של אגודת בני הרצליה ואלופת אירופה משנת 2022, שאלה על הקושי בהתמודדות עם חרדה לפני תחרויות?

יעקב טומרקין שיתף בטיפ אישי מהניסיון הרחב שלו:

"אני יכול לשתף אותך שגם אני נלחץ לפני תחרויות ויש מצבי לחץ.

אני חושב שמה שמצליח להרגיע אותי זה שאני אומר שזה עוד יום רגיל ומחר יבוא עוד יום רגיל לא משנה מה יקרה, לשמור על שגרה. זה לא הכל או כלום. ולדעת שזה רגיל, עוד יום, עוד תחרות. לשמור על פרופורציה."

עומר שיתף בהרצאה שלו על ארבעת העולמות של הספורטאי: פיזי/ מנטלי /טקטי/ טכני

 

טיפ מעומר:

כדי להגיע לתוצאה הכי טובה זה לתת את המקסימום שלך וזה הניצחון האמיתי – להתאמן קשה, לא לוותר וכל הזמן לשמור על גישה חיובית באימונים ובתחרות. 

 

חיבוקים מחברנו בארגון הבינלאומי וגם דרישת שלום

רכז טניס השולחן שלנו גיא צבי שולח לנו דרישת שלום:

ספורטאים יקרים.
זמנים לא פשוטים עוברים על כולנו. 
ראשית, אני רוצה בתקופה מאתגרת זו לשלוח לכולכם חיבוק חם!
שנית, בימים אלו הייתי רוצה שתזכרו שכמו בעולם הספורט – כשיש לנו אתגר שיכול להלחיץ אותנו על להקשות עלינו, אנחנו נשארים רגועים וחיוביים, נעזרים אחד בשני ושואבים כוחות האחת מהשנייה, וביחד גוברים על הכל!
חושב עליכם ומחכה שנחזור לשגרה שלנו כמה שיותר מהר.

גיא צבי

השבוע הגיעה אלינו הודעה מרגשת שהקליט מאמן נבחרת פקיסטן עמו אנו בקשר, אוהב אדם ושלום, שהכרנו בברלין בזמן ההמתנה במרכז הבריאות (הוא יזם ופנה אלינו ואף הציע שנצטלם יחד) ומאז אנו בקשר. אם יש לכם הודעות סולידריות מספורטאים/מאמנים בעולם עמם יש קשרי חברות או ברשת, אנא שתפו על מנת להעלות את המוטיבציה לכל הספורטאים הנהדרים להמשיך באימונים למרות הקושי ולשמור על כמה שיותר שגרה היכן שניתן. כולנו כואבים כרגע, אך חשוב להמשיך בכל הכוח ולהתחזק לצד הקושי. תרגמתי את מילותיו כדי להקל להבין את המבטא. יחד ננצח❤️

נוסח ההקלטה:

" I am Noor from Pakistan. I'm sending this message of love to all citizens of Isreal, especially SO Israel athletes, to show solidarity in this situation (the terrible situation) in which you all are. It breaks my heart. This world needs peace and the Jihad is a threat to the peace of the world. I love you all❤️

אני נור מפקיסטן. אני שולח את מסר האהבה הזה לכל אזרחי ישראל, ובמיוחד לספורטאי ספיישל אולימפיקס ישראל, כדי להביע סולידריות במצב הזה (במצב הנורא הזה) שבו כולכם נמצאים. זה שובר לי את הלב. העולם הזה זקוק לשלום והג'יהאד הוא איום על שלום העולם. אני אוהב את כולכם❤️"

 

הסופר ויקטור פרנקל כתב בספרו "האדם מחפש משמעות:

 "וודאי, האדם הוא יצור שהוצבו לו גבולות: חירותו מוגבלת. אין היא חירות מתנאים אלא חירות לנקוט עמדה כלפי התנאים". 

מתחילת ימי הלחימה ביצענו שינוי מהיר ויצירתי תחת המתווה החדש והקיים על מנת לספק מקום מקצועי ומחבק עבור הקהילות של ספיישל אולימפיקס, מהאגודות, מאמנים, ספורטאים ומשפחות.

מסר מרקפת קלישוב

הלב עדיין מדמם ומסרב להאמין את גודל הזוועות שעברנו ועדיין עוברים

מאותה שבת שחורה ואת חוסר הוודאות הגדול אודות בנותינו ובנינו שעדיין בשבי החמאס
ואלו שטרם נמצאו.

אנחנו שולחים
חיבוק חזק ואוהב
לכל הספורטאים והספורטאיות,
משפחות, מאמנים והנהלה
הפרושים בכל הארץ, מהדרום ועד הצפון
וכואבים את אובדנם של חברינו מהעוטף,
מכוחות הבטחון,
האזרחים
ומשתתפי פסטיבל נובה.

אנחנו מתפללים לשלמות ובריאות הגוף והנפש של כולן וכולם.

אנחנו בטוחים בכוח הצבא והעם שלנו שננצח במלחמה הזו
ושנצליח להשתקם ולצמוח חזרה מתוך השבר הגדול הזה.

בימים אלו של חוסר ודאות, שחיים מיום ליום,
זכינו לצוות מסור ומקצועי הדואג לשלל פעילויות מגוונות ותמיכה מרחוק.
לאלו מכם שעדיין לא לקחו חלק באותן פעילויות, אנו ממליצים בחום להתחבר ולהרגיש קצת שפיות וחלק מהקהילה.

תודה לכל מי שמתנדב ועושה לילות כימים בין אם בחזית או בעורף
יחד ננצח.

שימרו על עצמכם ונחכה לימים קלים יותר ולאפשרות להפגש ולהתחבק♥️🙏🏻🫶

מי שזקוק לתמיכה
אנחנו כאן עבורכם🤎

שלכם,
רקפת קלישוב
בשם משפחות ספיישל אולימפיקס ישראל

עוד כתבות

עדכונים נובמבר 2023

החברה הישראלית בימים אלה נמצאת בימי לחימה מלווים בכאב גדול על אובדן של יקירנו, חברים, קרובים ומשפחה. ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל שותף לכאב והצער הגדול יחד עם מציאות של אי ודאות שנכפתה על עתיד הפעילות בטווח הקרוב בדומה לשאר גופי הספורט אנו מסתכלים בבהירות הלאה ומתרכזים בלתמוך באגודות, במאמנים, בספורטאים ובמשפחות.

לקריאת הכתבה

שווים בספורט

"משרד התרבות והספורט" ממשיך בקידום שוויון הזדמנויות בחברה ותקצוב לטובת תוכניות שילוב וספורט לאוכ' עם מוגבלות. שווים בספורט הינה תוכנית הפועלת זו השנה החמישית.מאוקטובר 2022 מנוהלת ע"י "התאחדות הספורט לבתי הספר" תוך הובלה משותפת עם ארגון "ספיישל אולימפיקס".

לקריאת הכתבה
דילוג לתוכן