התוכניות שלנו

הצטרפו אלינו

ספיישל אולימפיקס מאמינה שכל אדם יכול, אם רק ניתן לו את הכלים הנכונים, נאמין בו ונדחוף אותו קדימה. זה המסר שאנו מפיצים ברחבי העולם, הן במהלך הפעילות והן באירועי הספורט שלנו. הארגון הינו בית ספורטיבי לילדים ולמבוגרים, במסגרתו ניתנת להם אפשרות לפתח כושר גופני, להפגין אומץ ושמחת חיים, לאמץ אורח חיים בריא, ולקחת חלק בקהילה תומכת ומשלבת. הארגון מחנך אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית לשאוף למיצוי הכישורים שניתנו להם כספורטאים, ומספק חוויות חינוכיות עבור המאמנים, המתנדבים והמורים על מנת לשפר את .הידע והיכולות המקצועיות שלהם.

ספורטאי צעיר

תכנית ספורט ומשחק ייחודית לילדים בגילאים 3-8 הלומדים בגנים ובבתי הספר של מסגרות החינוך המיוחד. התכנית שמה דגש על פעילויות המפתחות מיומנויות מוטוריות ומסייעות ברכישת ביטחון עצמי ופיתוח כישורים חברתיים. במסגרת התכנית נחשפים הספורטאים הצעירים ובני משפחותיהם לחשיבות ניהול אורח חיים בריא כבר מגיל צעיר, מחזקים את הביטחון העצמי, נהנים ומשתתפים בפעילויות ספורט ומשחק ומתאמנים לקראת אירועי ספיישל אולימפיקס העולמיים.

ozedf
אתר בתי ספר
תכניות נוער בבתי ספר

תכניות הנוער של ספיישל אולימפיקס משלבות בין תלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולתלמידים ללא מגבלה, ובכך מאפשרות הזדמנות לפעילות ספורטיבית משותפת. תוך כדי קידום שוויון וקבלה, צעירים מכל רמות היכולת מקבלים הזדמנות לגלות את המנהיג שבהם, למצוא את קולם, ולהוביל מסר של כבוד הדדי והכלת השונה בקהילתם.

תכנית Unified

תכנית Unified- ספורט משלב
התוכנית עוסקת בקידום 'הכלה ושילוב' באמצעות פעילויות ספורט, אימונים, ותחרויות בהם משתתפים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנשים ללא מוגבלות. ניסיוננו רב השנים מלמד כי ספורט משותף הינו אמצעי מרכזי להפרחת דעות קדומות, שינוי עמדות כלפי אנשים עם מוגבלויות, ומהווה דרך מהירה וחיובית ליצירת חברויות והבנה.

84a0f801-3c01-47f1-a697-3875ae73ca7c (2)

״ כאשר אתה יושב בקהל של משחק של ספיישל אולימפיקס וצופה בשמחה הטהורה על פרצופים - לא רק של הספורטאים, אבל יותר מכריע גם בקרב הצופים - אתה מתחיל להבין שיש הרבה יותר בעבודה מאשר תחרות ספורטיבית בלבד. מצד אחד, זהו סיפור של שנים של טרגדיה שהופכת לשמחה טהורה, מונעת על ידי היופי של מאמץ טהור. אבל בה בעת, מדובר בהצהרה עמוקה של הכללה ושילוב - שכולם חשובים, כולם נחשבים, שיש ערך לחיים שלנו, ושלכל אדם יש ערך.״​

rbthdr
תכנית ספורטאי בריא

למרות האמונה המוטעית כי אנשים עם מוגבלויות שכליות מקבלים טיפול רפואי טוב יותר מאחרים, המציאות מוכיחה אחרת. במקרים מסוימים אף מראה שאינם זוכים לטיפול רפואי בכלל. ספיישל אולימפיקס הוא ארגון הבריאות הציבורי הגדול בעולם לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. במסגרת פעילות הארגון אנו מעניקים בדיקות בריאותיות שונות ללא תשלום ומחנכים את הספורטאים שלנו לשמור אורח חיים בריא, תזונה מאוזנת ושמירה על כושר גופני.

להורדת תוכנית Fit5 

 

תכנית משפחות

ארגון ספיישל אולימפיקס רואה במשפחות משאב אנושי ומנוע חשוב ביותר כגורם המחזק ומעודד את הספורטאים שלנו. "תוכנית המשפחות"  יוצרת רשת תמיכה חברתית לספורטאים ולמשפחות הן כמתנדבים והן בגיוס כספים. ספיישל אולימפיקס ישראל הינו חלק מארגון עולמי הרואה בהרחבת הפעילות בכל חלקי הארץ, תנאי הכרחי וחשוב לקיומו של הארגון והתוכנית הכרחית לקידום מטרות אלו. הרחבת "תוכנית המשפחות " בכל חלקי הארץ, תייצר כוח הורים המניע ותומך בפעילויות ספיישל אולימפיקס באופן שוטף.

רכזת תוכנית משפחות ישראל,

 טלי קורנהאוזר

ניתן ליצור קשר  במייל.

Taliloot@gmail.com

06a28e81-73ac-492a-8dca-19b57059a21c
Special-Olympics-MATP-2017
תוכנית MATP

תוכנית ה-MATP (Motor Activity Training Program) הינה תוכנית המיועדת לילדים / בוגרים עם מגבלה קוגניטיבית התפתחותית קשה ומורכבת בעלי יכולות תפקוד מוטוריות נמוכות. האני מאמין של ספיישל אולימפיקס אומר כי גם לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים קשים מגיעה ההזדמנות להוכיח את עצמה על פי רמות היכולת שלה. אנחנו מאמינים שכל אדם עם מוגבלות יכול להנות מבניית זהות של ספורטאי – מיומנויות ספורטיביות נותנות לחניך את ההזדמנות להתקדם מבחינה קוגנטיבית, גופנית, מוטורית ופיתוח עצמאות.

במיוחד בשבילכם, מספיישל אולימפיקס ישראל:

בקרוב, לכולנו יהיה דרכון בריאות דיגיטל לשמירה על תקשורת טובה בין רופא ומטופל, ולמתן שירות רפואי איכותי ונגיש לכולם.

דילוג לתוכן