• ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

שווים בכדורגל

שווים בכדורגל

פרויקט שווים בכדורגל הוא פרויקט חושב וייחודי בעולם הספורט. הפרויקט בנוי מ-12 מועדוני כדורגל מובילים אשר מפעילים קבוצות ‘שווים’ שמתאמנות אחת לשבוע. הקבוצות בנויות מסגל שחקנים ביחס שווה של אוהדי הקבוצה וספורטאים עם צרכים מיוחדים, מודל ה unified.  ליגת ‘שווים בכדורגל’ נוסדה בשנת 2019 על ידי ספיישל אולימפיקס, השותפים לליגת ‘שווים בכדורגל’ הם: משרד התרבות והספורט, ההתאחדות לכדורגל, משרד הרווחה, מנהלת הליגות לכדורגל וחברת מגדל ביטוח. הליגה בנויה מ- 10 קבוצות: מכבי חיפה, מכבי ת’’א, הפועל ת”א, הפועל ב”ש, מכבי נתניה, הפועל פ’’ת, הפועל כפ’’ס, הפועל ירושלים, עירוני אשדוד, בני סכנין. כל קבוצה נמצאת תחת “קבוצת האם” המקצוענית (למשל מכבי תל אביב) והקבוצה מספקת את הבאים: מגרש אימונים, מדים של הקבוצה, צוות מאמנים וכמובן מכלול לוגיסטי רחב נוסף. בכל שנה מתקיימים לפחות 3 טורנירים ארציים בהשתתפות גורמי הספורט הבכירים של ישראל (שר התרבות והספורט, נשיא המדינה, ראש הראשות המארחת ועוד).

פרויקט שפר

פעילות משולבת  UNIFIED בין קבוצות בשנתון נערים ג’ ממחלקות הנוער של מועדוני הכדורגל המובילים בארץ, לבין מסגרות ‘ספיישל אולימפיקס’ המורכבות לרוב מספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, המתאמנים באורח קבע במסגרות השונות.

מועדוני הכדורגל מארחים במהלך השנה את המסגרות המיוחדות במגרש האימונים שלהם ומקיימים 3 אימונים משותפים. בסיום כל עונת משחקים מקיימים אירוע שיא בו משתתפות כל המועדונים שלקחו חלק בפרויקט במהלך העונה.

כחלק מפועלו של עמנואל שפר ז”ל כישראלי ציוני ופורץ דרך בעולם הכדורגל הישראלי, ‘ההתאחדות לכדורגל’ וארגון ‘ספיישל אולימפיקס’ גאים להנציח את הפרויקט המשותף של מחלקות הנוער על שמו של שפר ז”ל ולהנציח את פועלו ודרכו בכדורגל.