• ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

משחקי העולם

This is just placeholder text. Don’t be alarmed, this is just here to fill up space.

משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס הם אירוע ייחודי שמביא יחד אנשים עם צרכים מיוחדים מרחבי העולם לתחרות ספורטיבית גדולה. כאשר הם מתמקדים בספורט, הם עוברים מעבר לזה ומציעים פלטפורמה לאנשים עם צרכים מיוחדים להרגיש מובילים, תחרותיים וחלק מקהילה גדולה יותר.

כל אחד יכול!

משחקי העולם מספקים גם הזדמנות להעצמה אישית וחברתית. הם יכולים להציג את היכולות הספורטיביות שלהם, לקבל תמיכה והערכה מהקהל והמשתתפים האחרים, ולהרגיש גאווה בהישגיהם. כמו כן, משחקי העולם מסייעים בהקניית כישורים חברתיים ותקשורתיים, ומקדמים יחסים בני אמון וידע עצמי חיובי.

השפעה על כולנו

האירוע משפיע גם על הציבור הרחב ומעורר הכרה והבנה לצרכי האנשים עם צרכים מיוחדים, ולעיתים גם מעורר שינויים בגישה ובהתנהלות החברה לעבור מעבר להסתכלות על התנהגויות של האחר. משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס הם לא רק אירוע ספורטיבי, אלא גם פלטפורמה לקידום שוויון, הבנה וקידום זכויות אדם.

מ- 1968 ועד היום

האירוע הראשון של משחקי העולם בספיישל אולימפיקס נערך בשנת 1968 באצטדיון Soldier Field בשיקגו, ארצות הברית. בו השתתפו כמעט 1,000 ספורטאים מ-26 מדינות. במהלך השנים, משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס גדלו ופורסמו יותר בעולם. האירועים התקיימו במדינות שונות ברחבי העולם וכיום משחקי העולם- האולימפיאדה המיוחדת היא אחד מהאירועים המרכזיים בספורט העולמי אשר מקבלים תשומת לב גדולה ותמיכה מהקהל והמדיה.

ספיישל אולימפיקס הקימו את משחקי העולם כדי ליצור פלטפורמה ספורטיבית מרכזית ומכובדת לאנשים עם צרכים מיוחדים. הרעיון הוא לאפשר לספורטאים המיוחדים להתמקם בתחרות ברמה גבוהה, כמו גם ליצור קהילה, תחרותיות והזדמנויות חברתיות בתחום הספורט.
בעבר, אנשים עם צרכים מיוחדים נתקלו בקשיים להשתתף בתחרויות ספורט ברמה גבוהה עקב הקשיים הפיזיים, תקשורתיים או חברתיים שהם עשויים להתמודד איתם. משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס מציעים להם את ההזדמנות להראות את יכולותיהם בפני קהל רחב, לחוות את תחושת ההישג וההתקדמות, וליצור קשרים חברתיים חזקים עם אנשים אחרים תוך כדי תחושת שייכות חזקה לקהילה הספורט .
בנוסף, משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס מהווים גם הזדמנות להעלות את המודעות לצרכי האנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, שכלית, התפתחותית תקשורתית בקרב הציבור הרחב, להפחית בתגמולים ולהפריע לכישלונות חברתיים ודיכוי. מתוך ההבנה כי המשחקים משפיעים לטובה על הספורטאים המשתתפים ועל הקהילה כולה, ספיישל אולימפיקס הפכו לתהליך חשוב ומרכזי בתחום הספורט והפרסום של אנשים עם צרכים מיוחדים.
משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס מתקיימים כל שנתיים לסירוגין, משחקי חורף ומשחקי קיץ. האולימפיאדה המיוחדת- משחקי העולם ישנם יותר מ-30 ענפי ספורט וכל אירוע מגיעים עשרות אלפי ספורטאים מיוחדים. 
במשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס משתתפים מעל 170 מדינות, 7000 ספורטאים, חצי מיליון צופים במגרשים ואצטדיונים.