• ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

  • ההרשמה החלה

ספורטאי צעיר

This is just placeholder text. Don’t be alarmed, this is just here to fill up space.

ספורטאי צעיר היא תוכנית בהשתתפות ילדים עם וללא מוגבלות בני 2-7 המקנה לספורטאים צעירים בסיס מיומנויות לעיסוק בספורט תוך כדי משחק. תוכנית “ספורטאי צעיר” מזמינה את המשפחות, את המורים, את הגננות, את המטפלים ואנשים מהקהילה להשתתף בה ולהיות חלק מהקסם.

מניחים תשתית לחיים בריאים

תוכנית "ספורטאי צעיר" היא דרך מהנה לרכישת מיומנויות חיים חשובות, לניהול אורח חיים פעיל, ליצירת חברויות ולביסוס הרגלים בריאים לעתיד. לרכישת הרגלים בריאים מגיל צעיר, שבו ההרגלים מתחילים להתקבע, יש השפעה מכרעת על דרכם העתידית. התוכנית מניחה את התשתית לאורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, ליצירת חברויות ולרכישת מיומנויות למידה. יישומה של "ספורטאי צעיר" קל. התוכנית אינה דורשת ציוד רב וכולם יכולים ליהנות ממנה. ניתן לקיימה במסגרת הביתית, במסגרת הבית-ספרית או כחלק מפעילות בקהילה. את הפעילות מקיימות הדמויות המובילות בכל אחת מהמסגרות – הורים, מורים ומדריכים (ההכשרה מובנית אך בסיסית מאוד. אין צורך בידע קודם).

התהליך

מחקרים הראו כי לאחר שמונה שבועות של השתתפות בתוכנית הראו הילדים עם המוגבלות השכלית התקדמות של כשבעה חודשים במיומנויות המוטוריות שלהם – פי שניים מילדים עם מוגבלות שכלית שהשתתפו בתוכניות אחרות. יתרה מזאת, ההתקדמות של הספורטאים הצעירים נמשכה בעקביות לאחר סיום התוכנית; ילדים שהשתתפו ב"ספורטאי צעיר" שמרו על יתרון של ארבעה חודשים בהתפתחות בשניים מתוך שלושת תחומי המפתח להתפתחות אנושית ומוטורית גם אחרי חמישה ועשרה חודשים. זאת ועוד, מחקר של ארגון ספיישל אוליפמיקס אירופה משנת 2018 מצא כי לאחר שהשתתפו ב"ספורטאי צעיר", בני המשפחה של הילדים עם המוגבלות השכלית דיווחו על עלייה חיובית ניכרת הן בגישתם כלפי ילדיהם והן בקרב חברי הקהילה כלפי ילדיהם.
לחצו על התמונה להפעלת הסרטון על הספורטאים הצעירים שלנו!