תוכנית ספורטאי צעיר

הצטרפו לקהילה שלנו

ארגון ספיישל אולימפיקס העולמי הציב בפניו כמשימה עיקרית לחשוף לעולם את היכולות האדירות הטמונות באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ובכך להביא לידי שילובם בחברה. ספיישל אולימפיקס מאמינה שכל אדם יכול, אם רק ניתן לו את הכלים הנכונים, נאמין בו ונדחוף אותו קדימה. זה המסר שאנו מפיצים ברחבי העולם, הן במהלך הפעילות והן באירועי הספורט שלנו.

תוכנית ספורטאי צעיר

"ספורטאי צעיר" היא תוכנית בהשתתפות בני 2-7 בלי מוגבלות ועם ומוגבלות שכלית-התפתחותית המקנה לספורטאים צעירים בסיס מיומנויות לעיסוק בספורט תוך כדי משחק. תוכנית "ספורטאי צעיר" מזמינה את המשפחות, את המורים, את הגננות, את המטפלים ואנשים מהקהילה להשתתף בה ולהיות חלק מהקסם.

תוכנית "ספורטאי צעיר" מספקת לילדים בעלי כישורים תנועתיים ומוטוריים בכל הרמות את ההזדמנות לצעוד קדימה על אבני דרך התפתחותיות משמעותיות. הילדים המשתתפים בתוכנית לומדים לשחק עם אחרים, להיות חלק ממשחק קבוצתי, לעמוד בתור ולעקוב אחר ההוראות – מיומנויות שבאות לעזרם גם בפעילויות משפחתיות, קהילתיות ובית-ספריות.

מניחים תשתית לחיים בריאים

תוכנית "ספורטאי צעיר" היא דרך מהנה לרכישת מיומנויות חיים חשובות, לניהול אורח חיים פעיל, ליצירת חברויות ולביסוס הרגלים בריאים לעתיד. לרכישת הרגלים בריאים מגיל צעיר, שבו ההרגלים מתחילים להתקבע, יש השפעה מכרעת על דרכם העתידית. התוכנית מניחה את התשתית לאורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, ליצירת חברויות ולרכישת מיומנויות למידה.

יישומה של "ספורטאי צעיר" קל. התוכנית אינה דורשת ציוד רב וכולם יכולים ליהנות ממנה. ניתן לקיימה במסגרת הביתית, במסגרת הבית-ספרית או כחלק מפעילות בקהילה. את הפעילות מקיימות הדמויות המובילות בכל אחת מהמסגרות – הורים, מורים ומדריכים (ההכשרה מובנית אך בסיסית מאוד. אין צורך בידע קודם).

התהליך

מחקרים הראו כי לאחר שמונה שבועות של השתתפות בתוכנית הראו הילדים עם המוגבלות השכלית התקדמות של כשבעה חודשים במיומנויות המוטוריות שלהם – פי שניים מילדים עם מוגבלות שכלית שהשתתפו בתוכניות אחרות. יתרה מזאת, ההתקדמות של הספורטאים הצעירים נמשכה בעקביות לאחר סיום התוכנית; ילדים שהשתתפו ב"ספורטאי צעיר" שמרו על יתרון של ארבעה חודשים בהתפתחות בשניים מתוך שלושת תחומי המפתח להתפתחות אנושית ומוטורית גם אחרי חמישה ועשרה חודשים. זאת ועוד, מחקר של ארגון ספיישל אוליפמיקס אירופה משנת 2018 מצא כי לאחר שהשתתפו ב"ספורטאי צעיר", בני המשפחה של הילדים עם המוגבלות השכלית דיווחו על עלייה חיובית ניכרת הן בגישתם כלפי ילדיהם והן בקרב חברי הקהילה כלפי ילדיהם.

ספורטאי צעיר, עכשיו גם בישראל! צפו בסרטון
נגן וידאו
רוצים לתמוך בספורטאים שלנו?

כל תרומה, גם הקטנה ביותר, תעזור לנו להטמיע את התוכנית ברחבי הארץ ולאפשר לילדים עם מוגבלויות קוגניטיביות פעילות התפתחותית נדרשת ללא תשלום. בחרו את הסכום שתרצו לתמוך בו:

לתמיכה בספורטאי צעיר

50 שיעור אחד
  •  
תרמו עכשיו

לתמיכה בספורטאי צעיר

100 2 שיעורים
  •  
תרמו עכשיו

לתמיכה בספורטאי צעיר

200 5 שיעורים
  •  
תרמו עכשיו
רוצים לתמוך בסכום גבוה יותר?​

רוצים לתמוך בסכום גבוה יותר?​

ערכת ציוד בסיסי להפעלת תכנית אחת של ספורטאי צעיר​

500
  •  
תרמו עכשיו

תכנית פעילות שנתית לילד עם מוגבלות קוגניטיבית​

800
  •  
תרמו עכשיו

ערכת ציוד מורחבת להפעלת תכנית של ספורטאי צעיר​

1200
  •  
תרמו עכשיו

הפעלת תוכנית שנתית לקבוצה של 10 ילדים​

8000
  •  
תרמו עכשיו

במיוחד בשבילכם, מספיישל אולימפיקס ישראל:

בקרוב, לכולנו יהיה דרכון בריאות דיגיטל לשמירה על תקשורת טובה בין רופא ומטופל, ולמתן שירות רפואי איכותי ונגיש לכולם.

דילוג לתוכן